بوستان قنات قصبه
بوستان ملت
بوستان دانشگاه
بوستان باغ ملي

منوی اصلی

پیوندها

president

GalleryImages 354

ostan

farman

ورود کاربران

نحوه نگهداری کامپيوتر در محل کار

 نحوه نگهداری کامپيوتر در محل کار

امروزه شاهد حضور همه جانبه کامپيوتر در تمامی ابعاد زندگی خود می باشيم و به جرات می توان اين ادعا را نمود که انجام برخی از فعاليت های روزانه بدون استفاده از کامپيوتر ، امری غيرممکن و خواسته ای نامعقول است. هر يک از ما در طی روز با استفاده از کامپيوتر کارهای متعدد و مختلفی را انجام می دهيم ( استفاده از برنامه های مختلف ، ارتباط با افراد متعدد ، دستيابی به منابع اطلاعاتی گوناگون و ... ) . محور تمامی فعاليت های   فوق، حضور بدون نقص و ايمن کامپيوتر است .
کامپيوترهای موجود در محل کار بخشی از شبکه بزرگ يک سازمان محسوب می گردند . نگهداری مطلوب آنان مستلزم همکاری و تعامل نزديک با پرسنل و کارشناسان شاغل در واحد
IT سازمان است . همکاری با اين واحد  صرفه جوئی در زمان ، کاهش هزينه ها و  کمک در جهت ايمن سازی شبکه کامپيوتری موجود در سازمان را بدنبال خواهد داشت .
شما از کامپيوتری در محل کار خود استفاده می نمائيد که قطعا" متعلق به سازمان شما بوده و پس از
  نصب Patch های ضروری و بهنگام سازی نرم افزارها در اختيار شما گذاشته شده است . پرسنل شاغل در واحد IT ، عمليات فوق را با هدف ايجاد يک شبکه ايمن انجام داده تا همواره امکان ارائه سرويس های شبکه وجود داشته باشد .  ايمن سازی کامپيوترهای موجود در يک سازمان از جمله عمليات بسيار مهم می باشد ، ولی از آن مهم تر ايمن نگهداشتن کامپيوترهای موجود است

( قهرمان شدن مشکل است ولی قهرمان ماندن و يا به عبارتی حفظ قهرمانی هنری ديگر است ) .  بسياری از سازمان ها  به منظور تامين شرايط فوق ، حتی امکان تغيير تنظيمات انجام شده و يا نصب نرم افزار را بدون تائيد واحد IT در اختيار کاربران قرار نمی دهند .

و اما چند پيشنهاد : 

·      نصب تمامی نسخه های بهنگام شده که از طرف واحد IT توصيه می گردد  : بهنگام سازی نرم افزارهای موجود بر روی يک کامپيوترمی بايست تابع مجموعه قوانين خاصی باشد که از طرف واحد IT سازمان مربوطه مشخص می گردد . از بهنگام سازی خودسرانه نرم افزارها خصوصا" از طريق سايت های گمنام موجود بر روی اينترنت، اجنتاب نمائيد .

·      نصب برنامه های دارای Licence: هر نرم افزاری که بر روی يک سيستم نصب می گردد،  می بايست دارای Licence خاص خود باشد ! عدم رعايت اصل فوق، علاوه بر ايجاد مسائل متفاوت حقوقی و قانونی ممکن است تهديدات امنيتی متعددی را برای سازمان شما بدنبال داشته باشد .

·      عدم نصب نسخه های متفاوت يک نرم افزار : در صورتی که نرم افزاری را در منزل استفاده می نمائيد که دارای امکانات بهتری نسبت به نرم افزار مشابه نصب شده بر روی کامپيوتر محل کار شما می باشد ، از نصب آن بر روی سيستم محل کار اجتناب نمائيد ، چراکه ممکن است وضعيت شما با ساير همکاران ناسازگار شده و پرسنل شاغل در واحد IT  به منظور پشتيانی و نگهداری مطلوب از آن با مشکلات خاصی مواجه گردند . 

·      در صورت بروز اشکالات سخت افزاری موضوع به واحد IT اطلاع داده شود . به منظور حل مشکل سخت افزاری يک کامپيوتر راسا" اقدام نکرده و اين موضوع را به اطلاع واحد IT سازمان خود برسانيد . در برخی موارد ، برطرف نمودن يک اشکال سخت افزاری می تواند مسائل متعدد ديگری را ايجاد نمايد . پرسنل شاغل در واحد IT  با توجه به  دانش و تجارب موجود ، قادر به شناسائی مشکل و برطرف نمودن آن در اسرع زمان می باشند .

·      در صورت نياز به چيزی موضوع را به اطلاع واحد IT برسانيد . درخواست های منطقی و معقول خود را به واحد IT سازمان منعکس نموده تا آنان پس از بررسی های لازم ، مناسب ترين روش به منظور پاسخگوئی به درخواست شما را انتخاب نمايند . اقدامات خودسرانه برای تهيه سخت افزار و يا نرم افزار ممکن است يک سازمان را در وضعيتی قرار دهد که با مجموعه ای ناهمگن از عناصر سخت افزاری و نرم افزاری سرکار داشته باشد .

·      عدم Download نرم افزار از اينترنت و سايت های تائيد نشده : با دريافت و نصب نرم افزار از طريق سايت های تائيد نشده و گمنام موجود بر روی اينترنت ، ممکن است تمامی کامپيوتر های موجود در شبکه در معرض تهديدات امنيتی قرار گيرند  . واحد IT هر سازمان می بايست دستورالعمل های لازم به منظور دريافت ايمن نرم افزار از طريق اينترنت را تهيه نموده و به کاربران شبکه ابلاغ نمايد .

·      دقت لازم در خصوص نامه های الکترونيکی مشکوک :برخی از ويروس های کامپيوتری خود را در فايلی که ممکن است دارای جذابيت های خاصی نيز باشد ، پنهان می نمايند. بديهی است در زمان دريافت اينگونه فايل ها می بايست دقت بيشتری را داشت .  تمامی پرسنل شاغل در يک سازمان که دارای آدرس پست الکترونيکی می باشند، می بايست دارای حساست لازم در خصوص نامه هائی باشند که از طريق افراد ناشناس برای آنان ارسال شده است و يا دارای متنی عجيب و يا ظاهری مشکوک می باشند . در صورت برخورد با هر يک از موارد فوق ، می بايست بلافاصله به  کارشناسان واحد IT اطلاع داده شود . در صورتی که نامه دريافتی شامل يک ويروس باشد ، آنان می توانند عمليات و توصيه های لازم به منظور برخورد و عدم گسترش ويروس را در اسرع وقت در اختيار شما و ساير کاربران شبکه قرار دهند.

 

تصاویر

images11.jpg

عوارض خودرو

cartax

تبلیغات

شهرداری گناباد

آمار بازدیدکنندگان سایت

825997
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
399
584
4474
17225
22533
825997

امروز: شنبه، 05 مهر 1399

اوقات شرعی