بوستان قنات قصبه
بوستان ملت
بوستان دانشگاه
بوستان باغ ملي

منوی اصلی

پیوندها

president

GalleryImages 354

ostan

farman

ورود کاربران

چاپگرهایی که با آب کار می‌کنند

       

محققان چاپگرهای جدیدی ساخته اند که به جای جوهر با آب کار می کند جایگزینی که بسیار ارزان تر و در دسترس تر از جوهر است.

دانشمندان چینی می گویند چاپگرهای ساده ای ساخته اند به جای جوهر با آب کار می کند. آنچه که با این چاپگرها بر روی یک کاغذ خاص و ویژه چاپ می شود، یک روز دوام می آورد و می توان دوباره از آن استفاده کرد.

آنها می گویند چاپگرهای سه بعدی را فراموش کنید چرا که آینده از آن چاپگرهای چهاربعدی است. این فناوری جدید می تواند حیات را بر روی زمین و حتی در فضای خارج از زمین متحول کند.

شاون چانگ استاد شیمی می گوید: هر بار که با این شیوه مطلبی را چاپ می کنید، گویی بار نخستی است که از این کاغذ استفاده می شود.

وی افزود: ما از چاپگرهای جوهر افشان موجود در بازار استفاده کردیم. اما کارتریج آن را به جای جوهر با آب پر کردیم. این چاپگر مانند چاپگرهای معمولی است و البته قدرت جادویی آن در کاغذ چاپ نهفته است.

این پژوهشگران می گوید استفاده از چاپ، معمولا موجب می شود کاغذ باطله زیادی تولید شود و از جوهرهای گران قیمت برای تولید اسنادی استفاده می شود که فقط یک بار خوانده می شوند.

این شیوه جدید امکان استفاده چندین باره از کاغذ را فراهم آورده و می تواند هزینه های را بسیار کاهش دهد. ژانگ و همکارانش پوشش خاصی بر روی کاغذ ایجاد کرده اند که به آب واکنش نشان می دهد.

تا کنون آنها توانسته اند با استفاده از آب به عنوان عاملی که مولکول های رنگ را فعال می کند، از رنگ های آبی، طلایی، سبز و قرمز برای چاپ حروف انگلیسی و چینی مختلف استفاده کنند. گام بعدی، ترکیب رنگها برای دستیابی به رنگ سیاه است.

پیشرفت در فناوری چاپ به مصرف کنندگان امکان می دهد در خانه و با استفاده از این نوع کاغذ یک روزنامه یا مجله کامل را چاپ کرده و بارها و بارها آن را بازیافت کرده و استفاده کنند.

وی تخمین می زند بر اساس ۱۰ بار استفاده از هر کاغذ چاپ آب افشان می توان هزینه را نسبت به چاپگرهای جوهر افشان کنونی یک هفدهم کاهش داد

http://khabarfarsi.com  :منبع

 

تصاویر

images11.jpg

عوارض خودرو

cartax

تبلیغات

شهرداری گناباد

آمار بازدیدکنندگان سایت

858538
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
291
334
990
10256
19247
858538

امروز: سه شنبه، 04 آذر 1399

اوقات شرعی