بوستان قنات قصبه
بوستان ملت
بوستان دانشگاه
بوستان باغ ملي

منوی اصلی

پیوندها

president

GalleryImages 354

ostan

farman

ورود کاربران

 نشست خبری مهندس حسین زاده شهردار گناباد با حضور پر تعداد خبرنگاران و کارشناسان شهرداری گناباد در سالن کنفرانس شهرداری گناباد برگزار شد.

✅آمار و ارقامی مهمی که در نشست خبری شهردار گناباد بیان شد

آمار و اطلاعات مهمی و قابل توجهی که در نشست خبری شهردار گناباد بیان شد.

مهندس حسین زاده در تاریخ 31/4/97 به عنوان سرپرست شهرداری گناباد منصوب گردید و در تاریخ 17/5/97 به حکم شهردار منصوب گردیدند

دربازه ی زمانی 31/4/97 لغایت 29/12/97 مدت 49 روز در ماموریت به سر برده اند که 5 روز در تهران و 1 روز در کاشمر و 43 روز در مشهد بوده است 

در 4 ماهه نخست سال 98 نیز به مدت 13 روز در مشهد ، 3 روز در تهران و  1 روز در تربت حیدریه در ماموریت بوده اند 

مهندس حسین زاده در سال 98 مدت 1 روز و در سال 97 به مدت 2 روز در مرخصی به سر برده اند.

تعداد پرسنل ستادی با احتساب مهندس حسین زاده 41 نفر + 2 نفر نیرو شاغل در سازمان حمل و نقل همگانی(بدون نیروهای روز مزد) و 11 نفر پرسنل آتش نشانی می باشند   

شهرداری گناباد در ده ساله ی اخیر تعداد 68 نفر از پرسنل خود را تعدیل نموده که این تعدیل شامل بازنشستگی و یا استخدام پرسنل در سایر ایستگاه های اجرایی کشور بوده است .

در راستای افزایش سطح دانش و تحصیلات پرسنل شهرداری گناباد سعی در جذب نیروهای خبره و با سواد نموده که در این زمینه از طریق برگزاری آزمون استخدامی اقدام به استخدام 8 نفر کارشناس با تحصیلات عالیه (لیسانس تا دکتری) نموده است 

در حال حاضر این شهرداری دارای 20 نفر لیسانس – 9 نفر فوق لیسانس در داخل مجموعه می باشد که سایر پرسنل نیز تحصیلات دیپلم و فوق دیپلم را دارا می باشند .

بودجه سال 97

بودجه مصوب سال 97 شهرداری گناباد به میزان 18 میلیارد و 650 میلیون ریال بوده است که از این مبلغ 18 میلیارد و 33 میلیون تومان محقق گردیده است به عبارتی 100 درصد بودجه 97 محقق شده است.

لازم به ذکر است مبلغ 4 میلیارد و 100 میلیون تومان از بودجه محقق شده از صرفه جویی در هزینه های شهرداری گناباد در سال 97 به دست آمده است.

تعمیر ماشین آلات : در سال 97 مبلغ 2 میلیارد و 580 میلیون تومان صرف تعمیرات ماشین آلات شهرداری گناباد شده است.

کتابخانه ها: از محل نیم درصد اعتبار سهم امور کتابخانه های شهرداری گناباد در سال 97 مبلغ 40 میلیون تومان به اداره کتابخانه های گناباد پرداخت نموده است.

المان های نوروزی: کل هزینه کرد شهرداری گناباد در خصوص المان های نوروزی سال 98 مبلغ 172میلیون تومان می باشد که امسال برای اولین بار با نظر شهردار گناباد بیش از 100 میلیون تومان از این اعتبار صرف المان های نوری ثابت و مبلمان شهری نموده است.

حوزه مدیریت شهری

روزانه بیش از 4 تن خاک و نخاله حاصل از رفت و روب از سطح شهر گناباد جمع آوری می شود.

هدایت خاک و نخاله موجود در حریم و بستر رودخانه شش انگشتی در مدت یک هفته به متراژ 3000 تن میرسد.

روزانه 45 تن زباله از سطح شهر گناباد با هزینه بیش از 3 میلیون 660 هزارتومان جمع آوری می شود.

رفت و روب معابر و شوارع به صورت روزانه به مساحت تقریبی 230 هکتار و با هزینه 2 میلیون و 700 هزار تومان انجام می شود.

سرجمع ماهانه 200 میلیون تومان صرف جمع آوری و حمل زباله و رفت شهر گناباد می گردد که با مشارکت مردم در حفظ نظافت شهر و کاهش تولید زباله شاهد کاهش هزینه های شهرداری در این زمینه خواهیم بود.

لازم به توضیح است؛ سرانه تولید زباله در جهان به ازای هر فرد حدود 500 گرم می باشد که این آمار در ایران بین 700 تا 900 گرم و در گناباد بیش از 1 کیلو و 100 گرم می باشد.

شهروندان گنابادی در سال 97 در زمینه پرداخت عوارض پسماند 150 میلیون تومان پرداخت نموده اند در می بایست 2 میلیارد 800 میلیون تومان پرداخت می شد.

مدیریت بحران

پرسنل شهرداری گناباد در هنگام بارندگی های شدید و آبگرفتگی معابر آماده باش کامل قرار می گیرند.

اقدامات مهمی بعد از سالها در خصوص بازگشایی مسیر رودخانه ها و تقویت سیل بند ها در سال 97 انجام شده است.

در همین راستا جمعا 600 میلیون تومان صرف رفع آبگرفتگی معابر با انجام عملیات عمرانی، بازگشایی رودخانه های و اصلاح نقاط حادثه دیده شده است.

در حوزه آتش نشانی

از ابتدای سال 98 تاکنون 15 مورد کلاس آمورشی اطفاء حریق برای ادارات و نهادها 

8 مورد بازدیدهای ایمنی از ارگانها و 12 مورد کلاسهایی آموزشی ضمن خدمت پرسنل  برگزار گردیده.

مجموعا از ابتدای سال تاکنون 193 مورد آتش سوزی به مرکز آتش نشانی گناباد اعلام و اطفا حریق شده است

 این آتش سوزی ها شامل آتش سوزی خشک مانند مزارع کشاورزی 170 مورد، آتش سوزی خودرو 16 مورد آتش سوزی ناشی از گاز و برق 6 مورد و ناشی از انفجار 1 مورد بوده است.

آمار آتش سوزی 4 ماه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش 90 درصد افزایش یافته است.

یکی از مهم ترین مشکلات پرسنل آتش نشانی در ماموریت های اطفا حریق دادن اشتباه آدرس محل حادثه و صعب عبور بودن مسیر ها از جمله حریق مزارع کشاورزی بوده است.

در خصوص پرداخت عوارض مربوط به خدمات آتش نشانی شهروندان  130 میلیون تومان در سال 97 به شهرداری پرداخت نموده اند که مبلغ هزینه شده در این حوزه 683 میلیون تومان میباشد.

حوزه فضای سبز

تعداد بیش از 130 هزار اصله درخت و گل و گیاه در پایان سال 97 در میادین سطح شهر کاشته شده است.

همچنین از ابتدای سال 98 تاکنون در دو فصل بهار و تابستان بیش از 150 هزار بوته گل در سطح شهر کاشته شده است که از این میزان تعداد 140 هزار گل از محصولات تولید شده در خزانه گل و گیاه شهرداری گناباد بوده است.

گل های کاشته شده در فصل های بهار و تابستان از نوع رز، شاهپسند، اطلسی ، اطلسی ژاپنی، رزمای، ناز فرانسوی، گل ناز آفتابی، جعفری، پامپاس گراس، ترون، تاج خروس و .. می باشد

بر اساس برآورد مشاور طراحی جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز براساس آبیاری نوین آب مورد نیاز فضای سبز به میزان 50 لیتر در ثانیه میباشد که در حال حاضر از منابع آبی چاه ها حدود 8 لیتر در ثانیه و منابع آبی قنوات حدود 4 لیتر در ثانیه در اختیار فضای سبز قرار گرفته که به صورت تانکر آبیاری می شود و براساس تفاهم نامه شهرداری و آب و فاضلاب میزان 12 لیتر بر ثانیه آب فضای سبز از محل آب شرب شهر گناباد تامین می گردد.

با توجه به کمبود منابع آبی در مجموع 50 درصد آب مورد نیاز فضای سبز گناباد تامین می گردد که نشان گر سختی کار حفظ فضای سبز می باشد.

روزانه بیش از 7 میلیون تومان صرف امورات کاشت درخت و گل و گیاه و حفظ فضای سبز شهر گناباد می گردد که در مجموع به صورت سالانه 2 میلیارد و 600 میلیون تومان صرف امورات فضای سبز می گردد از این مبلغ در راستای عوارض بخش فضای سبز شهروندان گنابادی در سال 97  تنها 157 میلیون تومان پرداخت نموده اند.

همچنین میزان وصولی عوارض نوسازی در سال 97 شهرداری گناباد به مبلغ 190 میلیون تومان می باشد در حالی که شهروندان گنابادی 3 میلیارد 500 میلیون تومان از عوارض نوسازی به شهرداری گناباد بدهکار می باشند.

در بحث عوارض کسبی:  میزان دریافتی شهرداری در سال 97 مبلغ 500 هزار تومان و در سال 98 این مبلغ 200 هزار تومان بوده است و حدود یک میلیارد تومان شهرداری از کسبه محترم طلبکار می باشد .

شهرداری گناباد 200 میلیارد تومان از 18 اداره و نهاد طلبکار است.

در این زمینه با کارگزار با تجربه جهت وصول قرار منعقد شده اقدامات خوبی انجام شده و با برگزاری جلسات با مدیران ادارات در سطح شهرستان و استان همکاری های قابل توجهی صورت پذیرفته است که امیدواریم با وصول حتی بخشی از این مطالبات که حق مردم شریف گناباد است شاهد توسعه همه جانبه مدیریت شهر جهانی گناباد باشیم.

دستگاههای اجرایی که در بحث مطالبات عوارض خود با شهرداری همکاری نموده اند عبارتند از :

فرمانداری- دادگستری- نیروی انتظامی – نیروی مقاومت سپاه – دانشگاه علوم پزشکی -  اداره اطلاعات- دانشگاه آموزش عالی- فنی و حرفه ای – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – اداره بهزیستی – جمعیت هلال احمر- دانشگاه پیام نور – اداره تعاون روستایی – اداره هواشناسی 

حوزه عمران

اجرای سرعتگیر:

- اجرای یک عدد سرعتگیر استاندارد در خیابان پشت دانشگاه آزاد با اعتبار 110 میلیون ریال 

- اجرای هر سرعتگیر بسته به نوع و عرض معبر به صورت سنتی هزینه ای بالغ بر 600-30 میلیون ریال دارد 

آسفالت معابر سطح شهر :

- 3400 تن آسفالت صرف اجرای در سطح شهر گناباد در سال 97 اجرا شده است همچنین 1750 تن آسفالت طی سال 97 در حوزه لکه گیری آسفالت اجرا شده است.

در 4 ماهه ابتدایی سال 98 بیش از 3500 تن آسفالت در معابر سطح شهر اجرا شده همچنین 780 تن آسفالت صرف لکه گیری معابر سطح شده است.

مجموعا از ابتدای سال تاکنون بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه اجرای آسفالت در شهر گناباد شده است.

- تعداد پرسنل واحد خدمات فنی و عمرانی شهرداری گناباد :

- واحد خدمات فنی و عمران شهرداری گناباد با کادری مجرب و زحمتکش و گستره عملیات بالا در خدمت شهروندان عزیر می باشد این واحد شامل 2 نفر کارشناس اداری و 11 نفر پرسنل اجرایی می باشد .

توافقات

در چهار ماهه ابتدای سال 98 کل توافقات انجام شده 27 مورد توافق جمعا به مساحت 4هزار و 244 متر مربع و به ارزش 1 میلیارد و 283 میلیون تومان می باشد.

اقدامات شهرداری گناباد در راستای تکریم ارباب رجوع

راه اندازی اتوماسیون اداری ورود و خروج نامه ها به صورت الکترونیکی و ارائه رسید کد رهگیری به ارباع رجوع 

فعال سازی اتوماسیون یکپارچه شهرسازی و ارائه خدمات الکترونیکی غیر حضوری جهت استعلام و پرداخت قبوض کسبی و نوسازی 

انعقاد قرارداد با تمامی بانکهای عضو به شبکه شتاب جهت پرداخت غیر حضوری شهروندان 

پیگیری جهت بهره برداری از اپلیکیشن شهر من تا مهر 98

 

تصاویر

images11.jpg

عوارض خودرو

cartax

تبلیغات

شهرداری گناباد

آمار بازدیدکنندگان سایت

793498
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
8
513
2911
7278
17257
793498

امروز: جمعه، 24 مرداد 1399

اوقات شرعی