بوستان قنات قصبه
بوستان ملت
بوستان دانشگاه
بوستان باغ ملي

منوی اصلی

پیوندها

president

GalleryImages 354

ostan

farman

ورود کاربران

شهردار گناباد در جلسه علنی شورای اسلامی شهر گناباد گزارش متفاوت و آمار قابل توجهی از پرداخت عوارض شهروندان ارائه داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر گناباد؛ حسین زاده شهردار گناباد در یکصد و دهمین جلسه علنی شورای شهر گناباد که با حضور اعضای شورای شهر و کارشناسان روابط عمومی و درآمد شهرداری گناباد برگزار شد گفت: طبق آمار در طول سال گذشته (97)میزان مشارکت شهروندان گنابادی در پرداخت عوارض نوسازی 7 درصد و در شش ماهه اول سال جاری 3 و نهم دهم درصد بوده است.


وی افزود : خدمات شهرداری ها که به عنوان نهاد های غیر دولتی با مشارکت ازمحل پرداخت عوارض تامین می گردد و شهرداری نسبت به ارائه خدمات جمع آوری زباله و رفت و روب، خدمات آتش نشانی، فضای سبز،عمران و توسعه و آبادانی نیازمند مشارکت شهروندان ازطریق پرداخت عوارض است.

شهردار گناباد گفت: در شش ماهه اول سالجاری 7 میلیارد 113 میلیون و 500 هزار تومان فیش عوارض نوسازی صادر وتوزیع شده که میزان پرداختی شهروندان ازاین مبلغ تنها 279 میلیون141 هزار تومان بوده است.

حسین زاده عنوان کرد: مبلغ پرداختی عوارض نوسازی توسط شهروندان تنها دوماه از هزینه های مربوط به رفت و روب شهر را تامین میکند.

وی ادامه داد: در شرایطی شهروندان در پرداخت به موقع عوارض خود اقدام نکنند خدمات عمرانی و در نتیجه توسعه و آبادانی دچار مشکل می شود.

وی در خصوص تقسیم بندی شهرگناباد به 8 محله گفت: در پرداخت عوارض نوسازی شهر گناباد از سال 1388 به 8 محله تقسیم شد که در صد مشارکت هر محله به ترتیب شامل محله خیابان غفاری و اطراف (بلوک 5) 5،77 درصد، خیابان امام علی و خیابان حافظ (بلوک 4) 5،71 درصد، خیابان سلمان فارسی (بلوک 3) 4،76 درصد، شهرک سعدی (بلوک 5) 3،75 درصد، خیابان سعدی واطراف (بلوک 1) 3،50 درصد، نوغاب (بلوک 7) 3،20 درصد، شهرک 7تیر، پاسداران تا امام خمینی (بلوک 2) 2،42 درصد، صددستگاه، قصبه شهر،زیباشهر و شهرک امام رضا (بلوک 6) 2،2 درصد می باشد.

شهردار گناباد با تاکید بر این اینکه مبالغ پرداختی شهروندان در همان محله هزینه خواهد شد گفت: طرح معرفی محله برتر در فصول مختلف در راستای پرداخت به موقع عوارض در دستور کار شهرداری قراردارد که بزودی از این طرح رونمایی شد.

حسین زاده با بیان اینکه نیاز است با برنامه ریزی و هدف گذاری مشارکت بیشتر شهروندان را در پرداخت عوارض جلب کنیم اظهار داشت: شهرداری گناباد در راستای جلب مشارکت شهروندان اقداماتی ازجلمه برگزاری قرعه کشی و اهدا جوایز به صورت فصلی، طرح تخفیف عوارض در ایام مختلف با عنایت به مصوبات شورای اسلامی شهر ، عقد قرارداد با شرکت بخش خصوصی جهت ساماندهی صدور فیش های عوارض نوسازی، انتشار پیام های شهروندی در فضای مجازی و یا در قالب نصب پلاکارد، برگزاری نشست خبری و ... در دستور کار قرار داده است.

در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر رئیس شورای اسلامی شهر گناباد ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری گناباد در جلب مشارکت شهروندان ارائه آمار و ارقام مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض به تفکیک محلات گامی موثر در راستای شفافیت کار در حوزه مدیریت شهری و جلب مشارکت بیش ازپیش شهروندان در توسعه و آبادانی شهر برخواند.

پورهاشمی طرح وصول عوارض نوسازی را اقدامی مهم در راستای اجرای عدالت اجتماعی دانست و افزود: عده ای از شهروندان در  پرداخت به موقع عوارض خود کوتاهی می کنند و این موضوع باعث ضایع شدن حقوق سایر شهروندانی است که نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام می کنند به همین خاطر طرح وصول عوارض را میتوان اقدامی شایسته در خصوص اجرای عدالت اجتماعی دانست

 

.

تصاویر

images.jpg

عوارض خودرو

cartax

تبلیغات

شهرداری گناباد

آمار بازدیدکنندگان سایت

009475
امروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
212
212
212
12858
9475

امروز: جمعه، 09 اسفند 1398

اوقات شرعی