بوستان قنات قصبه
بوستان ملت
بوستان دانشگاه
بوستان باغ ملي

منوی اصلی

پیوندها

president

GalleryImages 354

ostan

farman

ورود کاربران

شهردار گناباد در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری های شهرداری های خراسان رضوی 

لزوم رصد مسائل ملی مرتبط با شهرداریها توسط سازمان همیاری

شهردارگناباد بر لزوم تشکیل یک واحد تخصصی برای رصد مسائل شهرداریها در حوزه های مختلف به خصوص اختصاص بودجه ها، اعتبارات، جذب منابع ملی و ... و آگاهی  برای بهره مندی و استفاده شهرداریهای استان از این منابع تاکید کرد.

مهران حسین زاده در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی با اشاره به ویژگی‌های اقتصادی، صنعتی و گردشگری گناباد، گفت: گناباد به عنوان جنوبی ترین شهر استان با وسعت 5 هزار و 600 کیلومترمربع از شهرهای کاخک، گناباد و بیدخت و دروازه جنوب شرقی آستان مقدس علی بن موسی الرضا(ع) تلقی می شود.

وی افزود: شهر گناباد شهر پرآوازه ای است و تنها شهر استان است دارای 2 اثر ثبت شده جهانی است و به‌عنوان مرکز شهرستان در فاصله 280 کیلومتری مشهد قرارگرفته و از جاذبه‌های تاریخی بسیاری برخوردار است که می‌تواند در حوزه جذب گردشگر موردتوجه قرار گیرد.

شهردار گناباد با اشاره به ثبت جهانی قنات قصبه با قدمتی حدود 2500 سال، ادامه داد: مقوله کشت زعفران در بستر آب قنات نیز موضوع دیگری است که امسال از سوی سازمان خواروبار ملل متحد (فائو) ثبت جهانی شده است که اتفاقات خوبی در این حوزه برای مردم گناباد خواهد افتاد.

وی با اشاره به جمعیت حدود 40 هزار نفری شهر گناباد، بیان کرد: گناباد دانشجو خیز ترین شهر استان است و در حال حاضر از حدود 8 هزار دانشجو پذیرایی می کند که 20 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند.

حسین زاده با اشاره به نرخ بالای مهاجرت و سالمندی جمعیتی شهر گناباد، اظهار کرد: همچنین وجود دانشگاهها و متخصصان حوزه های مختلف و جامعه دانشگاهی شاخص، قطبیت دانشگاه علوم پزشکی گناباد و رونق گردشگری سلامت ، بعد سرزمینی تحت پوشش اورژانس هوایی و ...، مدیریت شهری در این منطقه دارای اهمیت می کند که باید خادمان بهتری برای این شهر و زائران و مجاوران آن باشیم.

وی به دو منطقه غربی و شرقی و لایه های جدید و تاریخی مستقر در این مناطق اشاره کرد: خانه های بوم گردی ایجاد شده در شهر گناباد و روستای ریاب، قلعه پشن ، روستای درب صوفه، قلعه فرود، آسیاب‌ها و آب‌انبارهای صفوی، مسجد جامع گناباد متعلق به 800 سال پیش، غارهای زیبای بیمرغ، امام زادگان یحیی بن محمد بن موسی کاظم (ع)کمرزیارت، سلطان محمد عابدکاخک و سلطان احمد بیمرغ که هریک جاذبه خوبی برای جذب گردشگر در این منطقه به شمار می روند و تا حدودی زیادی به هدایت گردشگران داخلی و خارجی به شهر گناباد موثر بوده اند. 

شهردار گناباد با اشاره به ارتقاء خوب سازمان همیاری در حوزه ارتباطی و شناختی در قبال شهرداریهای استان، افزود: کار انقلابی و جهادی خوبی که تیم جدید سازمان همیاری با انجام بازدید ها و سرکشی های دوره ای  به شهرهای استان آغاز کرده اند که باعث خواهد شد با یک تفکر نو، موتور محرکه اقتصادی شهرداری ها توسط این سازمان و شرکتها و تابعه آن به چرخش درآید.

وی اضافه کرد: ما نیز همواره سازمان همیاری را به عنوان یک بنگاه ارزشمند تولید تفکر با لایه های متخصص  و توان اقتصادی و بازرگانی کافی نگاه کرده ایم و هر گاه این نگاه در شهرداریها جاری و ساری بوده، دو طرف از پتانسیل و توان یکدیگر استفاده ببرند.

حسین زاده اظهار کرد:در شرایط سخت، پیچیده و مهندسی شده اقتصادی هستیم که در این شرایط نیاز به کارجدید، مدیران متعالی و خوش فکر هستیم و سازمان همیاری می تواند، این مهم را در دل شهرداران زنده کند و با انجام آموزش های لازم هدایت  کند تا این این شرایط را با سرافرازی نظام اسلامی تدبیر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نگاه سازمان محور در سازمان همیاری شهرداریها لازم نیست،تصریح کرد: مشتری مداری در سازمان همیاری ارتقاء پیدا کرده است، اگر شهرداری ها و کارکنان آنها را مشتریان حقیقی سازمان در نظر بگیریم، اتفاقات خوبی در این حوزه صورت گرفته، سهولت کاردر فرآیندهای اداری با انجام مهندسی جدید در این حوزه به خوبی نمایان است، امیدواریم که سازمان به نقطه ای دست پیدا کند که شهرداریها آن را به عنوان امین ترین و بهترین مشاور به سمت آن دست دراز کنند.

شهردار گناباد بیان کرد: پروژه های تحقیقاتی و مشاورهای و مشارکتی شهرداری گناباد مبین این امر است که امیدواریم شاهد گسترش روزافزون این همکاری ها باشیم. هر جا به سازمان نیاز داشتیم تسهیل گری خوبی اتفاق افتاده و به عنوان یک شهردار، عملکرد سازمان همیاری را نسبت به گذشته رضایتمند تر ارزیابی می کنم.

وی در خصوص لزوم تلاش سازمان همیاری در جهت کمک به ایجاد درآمد های پایدار برای شهرداری گناباد گفت: این مقوله در هر حوزه سرزمینی معنا و مفهموم خاص خود را پیدا می کند و به پتانسیلها و توانایی های شهرهای مختلف ارتباط دارد، در شهر گناباد تفاهم نامه ها و مذاکرات خوبی انجام شدهکه می توان با انجام آموزش های لازم و آگاهی بخشی و مشاوره های تخصصی به شهرداریها، زمینه های لازم برای بهره مندی و استفاده شهرداریهای استان خراسان رضوی از این منابع را فراهم کنند.که در سال آینده ثمراتش به بار خواهد نشست.

حسین زاده به ظرفیت بالای این شهر در حوزه صنایع و معادن اشاره و بیان کرد: اگر بتوانیم در این حوزه با یک تعامل برد برد با سازمان همیاری مشارکت داشته باشیم، می توانیم بخشی مهمی از بودجه شهرداریها در حوزه های عمرانی را به عنوان یک سرمایه اجتماعی  از درآمدهای پایدار ایجاد شده ، تامین کنیم.

وی اضافه کرد: صنایع معدنی از جمله سیلیس، سنگ گرانیت، ظرفیتهای گردشگری، تاسیس کارخانه تولید محصولات بتنی با برآورد حود 3 میلیارد تومان اعتبار لازم، ایجاد کارخانه آهنگ و صنایع تبدیلی کاغذ از آهنگ با برآورد بودجه حدود 17 میلیارد تومان و صادرات زعفران با یک برند خاص و معتبر، از جمله مقولاتی است که سازمان همیاری می تواند در اجرای هرکدام از آنها مشارکت داشته باشد. 

شهردار گناباد با اشاره به پروژه های اقتصادی، توجیه پذیر این شهر گفت: ایجاد شهرک کارآفرین با ایجاد حدود هزارواحد صنفی در زمینیه به مساحت 22 هکتار و بحث هدایت آب های سطحی و ساخت مخازن برای ذخیره آب های سطحی فصل زمستان و عرضه آن در تابستان به زارعان و کشاورزان منطقه از جمله پروژه هایی است که سازمان همیاری می تواند در اجرای آنها همکاری داشته باشد. 

وی با اشاره به ایجاد سایت گل محمدی و توتستان در منطقه و کاشت درختان مثمر از جمله توت، سنجد، عناب و ... در حوزه های آبریز قنوات شهر گناباد درسال گذشته، افزود: در این حوزه نیز بررسی های خوبی انجام شده و می توان علاوه بر استفاده از این درختان درمنظر شهری، گردش مالی خوبی را ایجاد می کند؛ در بخش نیز می توانیم در یک کار مشارکتی و بهره گیری از حوزه های دانش بنیان برای فرآورده محصول این درختان از ظرفیت سازمان استفاده کنیم.

حسین زاده مقوله گردشگری، صنایع و معادن را مهمترین حوزه های شهر گناباد برای انجام سرمایه گذاری عنوان کرد  افزود:  نیروی اقتصادی که به صورت متجمع در شهر گناباد حضور دارد، هیات علمی دانشگاه ها و 8 هزار دانشجویی که در این شهر تحصیل می کنند می توانند موتور اقتصادی بسیار قوی  باشند اگر به صورت عالمانه برای آن برنامه ریزی کنیم.

 

وی به نیروی جوان، با انگیزه، متخصص و بسیار پر انرژی حاضر در شهر گناباد هستند، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت موسسه آموزش وابسته به سازمان همیاری، می توان با برقراری تعامل مثبت بین نیرو های متخصص شهرهای مختلفی چون گناباد با این مرکز علمی اتفاقاتی خوبی را در این حوزه برای شهرداریها رقم زد.

شهردار گناباد بااشاره به تعاملات انجام شده با سازمان همیاری در سال جاری، افزود: عقد قرارداد مشاوره درحوزه مبلمان شهری، درحوزه آموزش و تامین نیازمندیهای شهرداری به ویژه قیر با مبلغ حدود یک میلیارد 100 میلیون تومان از ظرفیت های حوزه بازرگانی سازمان به خوبی استفاده کردیم و همکاری قابل تقدیری وجود داشته است.

وی در خصوص پروژه های مشارکتی در دست اقدام این شهردای با سازمان همیاری ادامه داد: در حوزه طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک، حوزه های عمرانی و ساخت پاساژ، حوزه های آموزشی و تعامل با شرکت همیار سازه برای اجرای برخی پروژه های شهری از توان سازمان همیاری استفاده خواهیم کرد.

این مدیر شهری به تفاهم نامه فی ما بین سازمان همیاری و شهرداری گناباد اشاره و بیان کرد: این تفاهم نامه ها در حوزه انواع ماشین آلات و تجهیزات به مبلغ 10 میلیارد تومان، سمان و مصالح زیرساختی به مبلغ حدود 2 میلیارد تومان، خدمات شهری، مبلمان، اقلام پارکی و آتش نشانی و جایگاهCNG  به مبلغ 9 میلیارد تومان و ساخت یک مجتمع مسکونی در شهر گناباد می باشد که در دست اقدام می باشد.

حسین زاده با اشاره به تلاش خوب سازمان همیاری در حوزه اعتماد سازی برای شهرداریها بیان کرد: این امر و شفافیت ایجاد شده، مهمترین وجه سازمان است که باعث شده شهرداریها بیشتر به سمت سازمان بیایند و همچین اقداماتی که باعث شده توان اقتصادی سازمان افزایش یابد و بتواند فعالیتهای بیشتری داشته باشد و افزایش منابع سازمان باعث شده که افق دید بهتری نسبت به شهرداریها ایجاد شود.

وی بیان کرد: مهمترین وجهی که مدیرعامل سازمان باید داشته باشد درک متقابل و شناخت کافی از شهرداریهاست، قطعا حضور در شهردایها و ظرفیت سنجی از آنها می توان نقشه راه عملی را برای پیش رو داشته باشد و می توان با آموزش، توانمند سازی، هدایت، رهبری و مدیریت و بروز رسانی شهرداری ها می توان در این حوزه موفق تر عمل کند.

شهردارگناباد با تاکید بر این که انتظارات جدید در حوزه شهرداری ها مهرهای جدید و توانمند را می طلبد، ادامه داد: آموزش نیروهای انسانی در سازمان همیاری می تواند این افراد را به نیروهای متخصص و کارا تر تبدیل کند که این اتفاق در حال حاضر در حال انجام است. 

وی با تاکید بر لزوم تشکیل یک واحد تخصصی برای رصد مسائل شهرداران در سازمان همیاری، افزود: پیگیری مسائل مهم مروبط به اختصاص بودجه، جذب منابع ملی و ...که می توان با انجام آموزش های لازم و آگاهی بخشی و مشاوره های تخصصی به شهرداریها، زمینه های لازم برای بهره مندی و استفاده شهرداریهای استان خراسان رضوی از این منابع را فراهم کنند.

 

تصاویر

images11.jpg

عوارض خودرو

cartax

تبلیغات

شهرداری گناباد

آمار بازدیدکنندگان سایت

827523
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
276
637
913
18751
22533
827523

امروز: دوشنبه، 07 مهر 1399

اوقات شرعی